Obuwie online

W jaki sposób pielęgnować buty?

Buty, jeśli zadbamy o nie właściwie, będą nam służyć znacznie dłużej niż jeden sezon. Jest to szczególnie ważne w przypadku noszenia obuwia skórzanego, za które trzeba dużo płacić. Zaraz po zakupie butów należy zapoznać się z wymaganiami producenta. Ważna jest nie tylko właściwa pielęgnacja obuwia, ale także wykorzystywanie danych butów zgodnie z ich przeznaczeniem. Dzięki temu nie tylko właściwie zadbamy o nasze buty, ale także ochroni to nasze stopy. Jeśli chodzi o sznurowanie butów, trzeba je odpowiednio związać. W rezultacie nie tylko właściwie przylegają do nóg, ale także nie ocierają się, nie deformują i nie szkodzą naszym stopom.

Czyszczenie butów

Niezależnie od tego, czy mamy buty wykonane z prawdziwej skóry, sztucznej skóry, tekstyliów lub tworzyw sztucznych, powinny być one od czasu do czasu czyszczone w odpowiedni dla nich sposób. Nie tylko będą dobrze wyglądać, ale również nie będą brudne. Oczywiście, nie należy ich prać w pralce. Jeżeli tak zrobimy, podeszwy mogą się odkleić, a wierzch może być zniekształcony, kolory mogą blaknąć lub nawet w przypadku białych butów z kolorowymi wstawkami, mogą stać się kolorowe. Zdecydowanie lepiej myć buty ręcznie. Oczywiście, nie przez zanurzenie ich w wodzie, ale przez umycie ich miękką tkaniną, która zostanie zanurzona. Warto także używać specjalnego środka chemicznego do butów. Buty można czyścić za pomocą:

  • szare mydło;
  • zmywacz do paznokci;
  • ocet;
  • soda oczyszczona;
  • płyn do prania.

Jak dbać o buty skórzane?

Wiadomo, że buty wykonane ze skóry są najbardziej podatne na zniszczenie. Jeśli buty są wykonane z zamszu, nigdy nie używajmy wody. Konieczne jest wtedy ich czyszczenie na sucho. Aby to zrobić, należy kupić specjalny pędzel do tego typu skóry. Pozwala to na usuwanie zanieczyszczeń bez uszkadzania skóry. Można także użyć miękkiej ściereczki zwilżonej wodą. Następnie można je wytrzeć do sucha szmatką.

W jaki sposób suszyć buty po umyciu?

Warto wiedzieć, że woda nie jest sprzymierzeńcem dla naszych butów. Jeśli buty są mokre lub zbyt wilgotne po myciu, należy je wysuszyć. Oczywiście, nie na kaloryferze, nie w jego pobliżu, nie na parapecie w słońcu, nie z suszarką. Buty powinny wysychać w temperaturze pokojowej. Warto włożyć do środka jakiś materiał lub chusteczkę, która wchłonie także nadmiar wilgoci. W rezultacie buty nie będą się odkształcać. Ważne jest również, że jeśli jednego dnia nosimy dane buty i następnego dnia, nie powinniśmy ich od razu chować do szafy, tylko pozwolić im wyschnąć. Jak widać, pielęgnacja obuwia nie jest łatwa. Jeśli chcemy, aby nasze ulubione buty służyły nam jak najdłużej, musimy dołożyć starań.